مقالات

انتخاب طرح کاغذ دیواری برای آپارتمان های کوچک

انتخاب طرح کاغذدیواری برای آپارتمان های کوچک

با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی افراد زیادی به فکر خرید یا اجاره خانه‌های کوچک هستند. اکثر این دسته از افراد به دنبال این هستند تا کاری کنند تا خانه‌های کوچک خود به صورتی بزرگ‌تر دیده شود. همین موضوع باعث می‌شود تا  به دنبال انجام و انتخاب یک طرح  مناسب برای کاغذ دیواری خود باشند. حال چه نوع کاغذ دیواری برای خانه‌های کوچک مناسب است؟ آیا رنگ کاغذ دیواری می‌تواند تاثیری بر روی بزرگی یا کوچکی محیط داشته باشد؟ در ادامه به این موضوعات خواهیم پرداخت.

مراحل چیدمان کاغذ دیواری در یک آپارتمان کوچک

کاغذ دیواری مناسب فضای کوچک

اگر قصد دارید برای آپارتمان کوچک خود اقدام به چیدن کاغذ دیواری کنید در ابتدا باید سه مرحله کلی از چیدمان کاغذ دیواری در یک آپارتمان کوچک را بدانید. قبل از آنکه به این مراحل بپردازیم باید بدانید شما با داشتن یک آپارتمان نقلی و کوچک نمی‌توانید انتخاب‌های دیگری داشته باشید و در انتخاب‌های خود بسیار محدود هستید. پس با این حساب باید به صورت اصولی خانه خود را کاغذ دیواری کنید تا خانه‌ تان جلوه‌ای خاص داشته باشد. مراحل چیدمان کاغذ دیواری در یک آپارتمان کوچک شامل موارد زیر می‌شود:

مرحله اول: چیدن وسائل بسیار بزرگ که جزو وسائل اصلی خانه‌اند

مرحله دوم: انتخاب دیوارهای کانونی

مرحله سوم: چیدمان بقیه دیوارها

مناسب ترین کاغذ دیواری برای پذیرایی خانه های نقلی

خرید کاغذ دیواری با مناسب ترین قیمت

پس از آنکه شما وسیله‌های اصلی خود را چیدید و دیوارهای کانونی را به همراه یک راهنما پیدا و انتخاب کردید نوبت به انتخاب مناسب‌ترین کاغذ دیواری می‌رسد. کاغذ دیواری‌ها بسته به آنکه در کجا و در چه محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانند متفاوت باشند. پس قبل از آنکه شما تصمیم نهایی خود را جهت خرید کاغذ دیواری مد نظر بگیرید باید توجه‌ای ویژه به طرح، رنگ و از همه مهم‌تر قیمت آن داشته باشید. اما چه رنگ و چه طرحی مناسب برای کاغذ دیواری‌های مربوط به پذیرایی کوچک است؟

در ابتدا باید بگوییم رنگ‌ها پیام‌های حسی بسیاری دارند. پیام‌هایی که هر کدام از آن‌ها باعث می‌شوند تا در قسمت‌های مختلف خانه مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال اگر می‌خواهید از محیط اطراف خود انرژی دریافت کنید باید انتخابی جسورانه داشته باشید. یا برای کسب آرامش انتخاب رنگ‌های روشن مناسب است. پس اگر می‌خواهید پذیرایی شما بزرگ‌تر جلوه کند انتخاب رنگ‌های سرد می‌تواند کمک بسیار زیادی در خصوص بزرگ جلوه دادن فضای پذیرایی کند. اما اگر می‌خواهید از رنگ‌های سرد استفاده نکنید می‌توانید به سراغ رنگ‌های خنثی مانند طوسی و سفید بروید.

انتخاب طرح کاغذ دیواری

مناسب ترین کاغذ دیواری

پس از انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای مربوط به خانه کوچک خود نوبت به انتخاب طرح کاغذ دیواری است. در ابتدا باید بگوییم برای انتخاب طرح مناسب کاغذ دیواری لازم است تا چند نکته را بدانید. در ابتدا اگر دیوار پذیرایی شما دارای پنجره، آیینه، در یا وسیله‌ای دیگر است که از طریق آن‌ها منقطع شده‌اند بهتر است از کاغذ دیواری‌های کوچک استفاده کنید.

از طرفی دیگر اگر مبلمان پذیرایی رنگی روشن یا طرحی شلوغ دارند، الگوهای بزرگ یا همان الگوهای درشت انتخابی مناسب برای شما است. البته نکته‌ی بسیار مهم در خصوص این دسته از مسائل این است که اگر می‌خواهید از کاغذ دیواری با طرح بزرگ استفاده کنید باید دیوار شما به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد تا کاغذ دیواری جلوه‌ای بسیار خاص به دیوار پذیرایی شما بدهد.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

اگر خانه‌ی نقلی شما دارای یک اتاق خواب کوچک است و از قضا شما قصد دارید علاوه ‌بر پذیرایی خود اتاق خواب خود را نیز کاغذ دیواری کنید نیز باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. در ابتدا اتاق خواب اتاقی جهت استراحت و آرامش شما است. پس باید طرح‌های آرامش بخشی را انتخاب کنید تا به شما حس آرامشی دهد. پس در ابتدا شما نباید به سراغ رنگ‌های تند یا طرح‌های شلوغ بروید.

از طرف دیگرخرید کاغذ دیواری‌های که دارای نقش‌های کوچک هستند انتخابی مناسب برای اتاق‌های کوچک هستند چرا که باعث عمیق ‌تر شدن اتاق شده و جذابیت و زیبایی بصری خاصی دارند. همچنین از طرف دیگر کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های بسیار بزرگ دارند باعث بزرگ‌تر شدن سقف اتاق خواب می شوند. به همین خاطر اگر می‌خواهید اتاق خواب شما ایده‌آل باشد بهتر است که طرح‌ها و الگوهای ریز و درشت را با هم دیگر ترکیب کنید.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای آشپزخانه

کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری در محیط آشپزخانه می‌تواند یک ایده‌ال و منحصربه‌فرد باشد. چرا که باور عمومی این است که سنگ و کاشی مناسب‌ترین راهکار برای تزئین دیوارهای آشپزخانه‌های کوچک است. برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری باید به چند مورد توجه داشته باشید. در ابتدا شما باید ببینید رنگی که در داخل آشپزخانه از آن استفاده کرده‌اید چه رنگی است؟ اگر رنگ مورد استفاده تیر است بهتر است رنگ کاغذ دیواری رنگی تضاد باشد.

رنگ تضاد باعث بزرگ‌تر کردن آشپزخانه کوچک خانه شما می‌شود. همچنین اگر کاشی‌های مربوط به آشپزخانه طرحی شلوغ دارند بهتر است از طرح‌های ساده‌تر استفاده کنید تا فضای محیط کوچک به نظر نرسد.

آیا استفاده از کاغذ دیواری های ۳ بعدی در خانه های کوچک مناسب است؟

کاغذ دیواری سه بعدی

 

کاغذ دیواری‌های ۳ بعدی از جدیدترین کاغذ دیواری‌هایی است که امروزه وارد بازار شده و افراد به هنگام تغییر دکوراسیون خانه خود از استفاده می‌کنند. این دسته از کاغذ دیواری‌ها به دلیل آنکه پویا و جذاب هستند باعث می‌شوند تا محیط شما دارای عمق شده و به محیط فضای بزرگتری دهد. پس انتخاب این دسته از کاغذ دیواری‌ها انتخابی مناسب برای خانه‌های کوچک هستند.

سخن پایانی

امروزه و با توجه به کوچک‌تر شدن خانه‌ها و آپارتمان  افراد زیادی به دنبال جلوه دادن و خاص کردن منازل خود هستند. انتخاب کاغذ دیواری مناسب می‌تواند کمکی بسیار بزرگ به شما در خصوص بزرگ‌تر کردن خانه‌ها و محیط‌های مختلف خانه شما دهند. اگر در ارتباط با انتخاب و نصب کاغذ دیواری برای خانه‌های کوچک سوالی دارید و می‌خواهید از یک گروه حرفه‌ای راهنمایی بگیرید، می‌توانید با کارشناسان سایت داکوکو ارتباط برقرار کرده و از مشاوره آنها راهنمایی بگیرید. دقت داشته باشید که طرح و رنگ کاغذ دیواری مهم‌ترین اصل برای بزرگ‌تر کردن آپارتمان‌های کوچک بوده که شما باید توجه‌ای ویژه به آن داشته باشید.

 

سوالات متداول

آیا در آپارتمان های کوچک استفاده از کاغذ دیواری با طرح های بزرگ مناسب است یا طرح های کوچک‌تر ؟

برای آپارتمان‌های کوچک، بهتر است از الگوهای کوچک‌تر استفاده کنید تا جلوه‌ی گرافیکی افزایش یابد و اتاق‌ها بزرگتر به نظر آیند.

چگونه می‌توان با استفاده از کاغذ دیواری، احساس فضای بزرگتر را در آپارتمان کوچک ایجاد کرد؟

انتخاب کاغذ دیواری با الگوها مناسب و رنگ‌های روشن، انعکاس نور و استفاده از الگوهای عمودی می‌تواند باعث بزرگتربه نظر رسیدن آپارتمان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *